Anroid Root – Rom – Custom Recovery – Kernel Yükleme

CyanogenMod // SiyahKernel

Merhaba arkadaşlar. Bugünkü konumuz biraz uzun olacak. Sizlerle bugün Android’in özgür dünyasına adım adım gireceğiz. Önceki yazımda Root – Custom Rom – Custom Recovery ve Custom Kernel’in ne olduğunu açıklamıştım. Bunların ne anlama geldiklerini ve ne işe yaradıklarını öğrenmeden burada anlatacağım işlemleri uygulamamanızı tavsiye ederim. Önceki yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Yazımızda Samsung Galaxy S3(I9300) üzerinden gideceğiz. Doğru dosyaları bulduğunuz takdirde bütün Samsung cihazları bu şekilde özelleştirebilirsiniz.

Bu işlemlere başlamadan önce her ihtimale karşı dosyalarınızın yedeğini almanızı tavsiye ederim. Play Store’da bulunan Super Backup: SMS and Contacts uygulamasını kullanabilirsiniz.

Başlıklarda anlatılanları sırayla uygulayarak, Stock Rom’da root atılmamış bir telefona Cyanogen Mod yükleyeceğiz. Eğer telefonunuz zaten rootlu ise 2. Başlıktan, telefonunuzda ClockWorkMod Recovery yüklü ise 3. başlıktan başlayınız.

Not: “Odin307” dışında indirdiğiniz dosyaları arşivinden çıkarmayınız. “Odin307” programını arşivden çıkarmadan çalıştırmayın. İşlemler sırasında telefon veya bilgisayar takılmış gibi gözükebilir. Telefonu veya bilgisayarı sakın kapatmayın, telefonun pilini çıkarmayın. 

 

1-) Root Nasıl Atılır?

Buraya tıklayarak Root atmak için kullanacağımız “Odin” programını (Odin307.rar) ve Root dosyasını indirin. (CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.tar.md5)

1-) Telefonunuzu tamamen kapatın.

2-) Telefonu “Volume –” + “Home” + “Power” tuş kombinasyonuyla açın. Ekranda aşağıdaki yazıyı görene dek tuşları bırakmayın.

1

3-)Volume +” tuşuna basarak ekrandaki uyarıyı onaylayın. Android telefonumuzu “Download Mode” a almış olduk.

4-) Bilgisayarımdan “Odin” programını açın ve telefonumuzu bilgisayara bağlayın.

1

5-) İşleme başlamak için, Odin programında Message alanında “Added” yazmalı ve “ID:COM” alanın ilk hücresinin mavi olmalı. Aksi takdirde işleme başlamayın. 

PDA” ya tıklayın.  “CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.tar.md5” dosyasını seçin. “Auto Reboot” ve “F. Time Reset” seçenekleri dışındakilerin işaretli olmadığından emin olun ve “Start” a basın. Bu süre zarfında Odin, yanıt vermiyor durumuna geçebilir.

Start’a bastıktan sonra Odin’i kesinlikle kapatmayın. Telefonla bilgisayar arasındaki bağlantıyı koparmayın.

6-) Telefonunuzun ekranında önce bir bar dolacaktır. Sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır.

3

7-) Telefonunuz açılmaya başladığında aşağıdaki resimdeki gibi ekranda bir daha dolacak. Bu işlem bitince telefonunuz açılmış olacak.

4

Böylelikle root atma işlemimiz bitti. Uygulamalarınızda “Super SU” adında bir uygulama göreceksiniz. Bu root işleminin başarıyla tamamlandığını gösterir.
 

2-) Custom Recovery Nasıl Yüklenir? 

Custom Recovery yükleyebilmeniz için telefonunuzun rootlu olması gerekir.

Buraya tıklayarak Custom Recovery Yüklemek için kullanacağımız “Odin” programını (Odin307.rar) ve Custom Recovery dosyasını indirin. (recovery-cwmtouch-6.0.3.2-GTI9300.tar)

1-) Telefonunuzu tamamen kapatın.

2-) Telefonu “Volume –” + “Home” + “Power” tuş kombinasyonuyla açın. Ekranda aşağıdaki yazıyı görene dek tuşları bırakmayın.

1

3-)Volume +” tuşuna basarak ekrandaki uyarıyı onaylayın. Android telefonumuzu “Download Mode” a almış olduk.

4-) Bilgisayarımdan “Odin” programını açıyoruz ve telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz

1

5-) İşleme başlamak için, Odin programında Message alanında “Added” yazmalı ve “ID:COM” alanın ilk hücresinin mavi olmalı. Aksi takdirde işleme başlamayın. 

PDA” ya tıklayın.  “recovery-cwmtouch-6.0.3.2-GTI9300.tar” dosyasını seçin. “Auto Reboot” ve “F. Time Reset” seçenekleri dışındakilerin işaretli olmadığından emin olun ve “Start“a basın. Bu süre zarfında Odin, yanıt vermiyor durumuna geçebilir.

Start’a bastıktan sonra Odin’i kesinlikle kapatmayın. Telefonla bilgisayar arasındaki bağlantıyı koparmayın.

6-) Telefonunuzun ekranında önce bir bar dolacak. Sonra telefon kendini yeniden başlatacak.

3

7-) Telefonunuz kendini yeniden başlattığında Odin’in ID:COM hücresinin arka planı yeşil ve ID:COM’un üstündeki hücrede “PASS” yazısını gördüğünüzde Odin ile telefonun işlemi bitmiş demektir. Bundan sonra telefon, Odin ile aldığı paketleri açmaya başlayacaktır.

2

8- ) Telefonunuz açılmaya başladığında aşağıdaki resimdeki gibi ekranda bir daha dolacak. Bu işlem bitince telefonunuz açılmış olacak.

4

Yüklediğimiz Recovery Mod olduğu için telefonunuz açıldığında bir değişiklik olamayacaktır. Değişiklik Android’in Recovery menüsündedir. Android’in recovery menüsüne ulaşmak için “Volume + ” + “Home” + “Power” tuşlarına basmanız gerekmektedir.
 

3-) Custom Rom Nasıl Yüklenir? 

Custom Rom yükleyebilmeniz için telefonunuzun rootlu olması gerekir. Bu anlatım ClockWorkMod Recovery üzerinden yapılacaktır.

Custom Rom yükleme işlemini iki şekilde yapabilirsiniz.

 1. Odin programı.
 2. Recovery Menü

Bu anlatımımızda Custom Rom’u recovery menü kullanarak yükleyeceğiz.

Buraya tıklayarak CyanogenMod’un son sürüm Custom Rom dosyasını indirin.

Buraya tıklayarak Google Uygulamalarını indirin. Custom Rom’lar içlerinde Google Uygulamalarını barındırmaz. Bunları bu dosyayla birlikte yükleyeceğiz. (10 saniye sonra indirme başlayacaktır.)

İndirdiğiniz bu iki dosyayı hafıza kartınıza kopyalayınız. (Harici, MicroSD kartına)

1-) Telefonunuzu tamamen kapatın.

2-) Telefonu “Volume +” + “Home” + “Power” tuş kombinasyonuyla açın. Aşağıdaki ekranı görene dek tuşları bırakmayın. Açılacak ekran recovery menünün ana menüsüdür.

Eğer 2. Başlıktaki Custom Recovey(ClockWorkMod)’u yüklemişseniz bu ekran dokunmatiktir. Dokunmatik olmayan ClockWorkMod recovery menüde ” Volume + ” ile yukarı ” Volume – ” ise aşağı inebilir, ” Power ” tuşu ile seçebilirsiniz.

5

3-) Install zip from sdcard“ı seçin.

4-) choose zip from external sdcard“ı seçin.

7-1

5-) İndirdiğiniz iki dosyayı kopyaladığınız klasörü bulun. Ben hafıza kartının içine “Files” klasörüne kopyalamıştım.

7-2

6-) Attığınız iki dosyayı bulduktan sonra önce “cm-10.2-20131030-NIGHTLY-i9300.zip“yi seçin.

8

7-)Yes – Install cm-10.2-20131030-NIGHTLY-i9300.zip“i seçin.

8-1

8- ) CyanogenMod yüklenmeye başladı. Bekleyin. Telefon donmuş gibi gözükebilir. Telefonun pilini çıkarmayın.

9

9-) İşlem tamamlandığında böyle bir ekranla karşılaşacaksınız. CyanogenMod başarıyla yüklendi. Telefonun üzerindeki eski işletim sistemiyle CyanogenMod’un çakışmaması için “Wipe Data/Factory Reset“i seçin.

10-1

10-)Yes“i seçin. Telefon biraz işlem yaptıktan sonra tekrar ana ekrana dönecektir. Oradan “Wipe Cache“e tıklayın.

10-2

11-) Yes – Wipe Cache“i seçin.

12-) Bu işlemin ardında telefon yine ana menüye dönecektir. Son işlemimiz  Google uygulamalarını yüklemek. Bunun için ana menüden “install zip from sdcard” ı seçin. Ardından “choose zip from external sdcard“a tıklayın. Hafıza kartına kopyaladığınız iki dosyayı bulun.

13-)gapps-jb-20130813-signed” dosyasını seçin.

11-1

14-)Yes – Install gapps-jb-20130813-signed“ı seçin.

15-) Bunu da yükledikten sonra işimiz bitti. Telefon bu yüklemeyi bitirdikten sonra tekrar ana menüye dönecektir. “reboot system now” seçeneğine tıklayın.

Telefonunuz yeniden başladığında artık Android 4.3 versiyonlu CyanogenMod işletim sistemine sahiptir.

İlk açılışı biraz uzun sürebilir. Açıldıktan sonra sizden Cyanogen Account isteyecektir. Eğer hesabınız yoksa yeni oluşturun. Cyanogen hesabı, Samsung hesabıyla aynı özelliktedir.

Custom Kernel yüklemek, Custom Rom yüklemekle aynıdır. CyanogenMod, kendi custom kernelini içermektedir ve CyanogenMod yükleme sırasında kendi kernelini yüklemektedir. Farklı Custom Kernel yüklemek istiyorsanız “Siyah Kernel“i tavsiye ederim. Batarya optimizasyonu ve Dual-Boot seçenekleriyle gelişmiş bir kerneldir.  Siyah Kernel Gökhan Moral tarafından geliştirilmiş bir kerneldir. Samsung Galaxy S3 için geliştirilmiş Siyah Kernel’in “xda developers” başlığına buradan gidebilirsiniz.

Her türlü soru-öneri için iletişim sayfasında yer alan adreslerden bana ulaşabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Anroid Root – Rom – Custom Recovery – Kernel Yükleme” üzerine 62 yorum

 1. Hocam benim general mobile e-tab 10 var okuldan verildi.odini dilan indirdik diyelim gerekli işlemlerinde yaptım sayalım.gendeki cihaz tablet android 4.1.1 yüklü bu tabletin sadece açma/kapama ses aç/kapa tuşu var home tuşu yok

  • Merhaba. İnternetten biraz araştırma yaptim. Bir sitede, siteyi not etmemisim, General Mobile, Stock Rom’u yayinlamadigi icin rom gelistirilemedigini bundan dolayi da root atilamadigini soylemisler. Bundan dolayi da Android Menusunun pek bir islevi kalmiyor.

   Odin’in General Mobile cihazlarda kullanilabilirliginden emin degilim.

 2. üstad bende mega i9200 var kernel hatasından dolayı açılmıyor çözümünedir ve ben custom rom unu bulamadım ya????

 3. üstad türkiye romu olmadı aynı hatayı verdi bende endonozya romunu yükledim açıldı şuan telefon ama türkçe dil ekli değil morelocale2 diye bi program kurdum oda 4.4.2 yi desteklemiyor tekrar rom atmaktan korkuyorum telefonda oldukça eski rom kalıntıları kaldı tekrar açılmayabilir… dil konusunda varmı bi alternatif

 4. Meraba .telefonum s3 .telefonu daha once root lamistim .ses acma , ok tuşu, acma tusu yaptığımda cikan menuyude degistirdim.advanced falan eklendi.sonra nasil yaptiysam telefonun sistemi silindi.aciyordum samsung logosunda kaliyordu telefon.onuda odin programindan s3 orjinal romu yukleyip hallettim.tdlefon eski haline geldi.fakat supersu programi gözükmüyor. Ve her halde cihaz root yetkisi silindi .supersuyu gogle playden yukledim tekrar.su kodlamasi yok diyordu.sildim supersuyu.simdi tekrar root yapmam mi gerekli yoksa ne yapmaliyim.simdiden ilginiz icin Teşekkürler

 5. Üstadım Merhaba,
  Her şey tamam; fakat İşletim sistemi yükseltme sırasında sistem external SD’ye giriş yapmıyor..
  E: can’t mount /external_sd/ hatasını veriyor… Ne yazık ki sd kart içerisine giriş yapmama izin vermiyor. Telefon hafızasından sanırım yükleme yapılmıyor. Bu konuda yardımcı olur musunuz ?

  • Recovery Mod olarak eğer ClockworkMod Recovery yani bu yazıda geçen recovery modu yüklediyseniz bu işlem çok basit. Yani eğer ClockworkMod recovery var ise cihazınızda recovery modda iken “mounts and storages” basligindan “mound external sd ” e basarak sd kartı mount ettikten sonra devam edebilirsiniz.

 6. Üstad kolay gelsin Size bi kaç sorum olacak yardımcı olursanız çook sevinirim
  1) kernel ne işe yarar
  2) cihaza sadece kernel yüklendiğinde cihaz garanti dışı kalirmi ?
  Üstad şimdi neden bunu sorduğumu belirteyim öncelikle bu kernel root vs nedir ne ise yarar hiç bilmiyorum ben Htc One M7 kullanıyorum bi kaç gün önce youtubede bi video izledim adam cihaza elementalx kernel diye bişey yüklüyor ve cihaza ekrana çift dokunup açma kapatma özelliği geliyor
  Ve Videonun sonunda Adam kurulumu bitirirken diyorki cihazı rootlamak istemiyorum o yüzden kabul etmiyorum
  Yani rootsuz bi işlem oluyo ve cihazın orijinalliği bozulmuyor yani garanti dışına çıkmıyor dimi bende bu işlemi yapsam cihaz orijinalliğini korur mu garantisi bozulmaz dimi ?
  bu videoyu izlerseniz eğer ne demek istediği istediğimi daha iyi anlarsınız
  ( http://www.youtube.com/playlist?list=FL2lvc-fqddjRynTkmuPSUSA ) cevap için şimdiden Teşekkürler

  • Kernel, root, recover gibi tanımlara ve ne işe yaradıklarına şu yazımdan ulaşabilirsin : https://metehantoksoy.com/2013/10/31/anroid-root-rom-customrecovery-kernel-yukleme/

   Stock Rom’larla yani teelfonların üzerinde gelen işletim sistemleriyle uyumlu kerneller var. Bunlar ekstra özellik getirir fakat cihazı komple bozma ihtimali vardır zira işlemci sıcaklığı, hızı, ekran kartı hızı gibi şeyleri kernel denetler ve yanlış bir işlemci hızı cihaıznızın komple yanmasına neden olabilir.

   Video açılmıyor, oynatma listesi gizli hatası aldım. Cihazın garantisi ile ilgili bir fikrim yok fakat kernel ile oynadığınız için orjinalliği bozulur. Orjinalliğinden kastım fabrika çıkışı.


 7. Kardeşim Bahsettiğim Video Bu İzleyip Fikrini Söylersen Sevinirim
  Dediğim Gibi Ben Bu Konulardan Hiç Anlamıyorum Ve O özelliğide Kullanmak istiyorum nette çok araştırdım fakat herkes cihazı root ediyor bu video ise rootsuz oluyo veya başka bişey yapıyor bi bakarsan çook sevinirim şimdiden ilgin için teşekkürler…..

 8. Bende samsung galaxy s3 mini var ve daha dun rootladim
  Freedom felan indirdim fakat sunu merak ediyorum
  Telefonda ses seviyesini , flas siddetini vb. Nasil arttircam arastirdim ama hicbir bilgi bulamadim
  Rootu yukledim fakat telefonuma nasil sahip olucam hic bilmiyorum , yeniyim yardim edebilirmisiniz .
  http://www.fb.com/seyhun.aks faceden ulasip yardimci olabilirmisiniz

 9. Merhaba, ben bakudan yaziyorum. ilk once bozuk turkcemden dolayi ozur dilerim. benim bu konuda cok buyuk bir sorunum var. Ilk olarak telefon modelim huawei honor hol-u10. root yaptim ve bazi gereksiz programlarda kurcalaniyim derken, sistem goruntusunu falan deyishdiren can sikici sheylerle karshilashdim. hemen yeni rom yuklemek istedim. ilk once lolipo 5.1, uimi ve ya telefonun modeline has olan default rom-u. ancak bir turlu olmadi. ister adb sideload ve ya cd card’tan load yapmak gibi sheyler olsun, hepsini denedim ve hepsinde de update aborted oldu. sonra bu yontemide gordum ve deneyim dedim. fakat shu var ki, benim telefonda ana menu tushu yok. sadece sag tarafda volum + – ve power tushlari var. tum gerekli programlar, kernel version ve s. hepsi var. sadece telefonu “download” moda getirmek mumkun deyil. ve sadece adb sideload modda bilgisayar telefonu algiliyor. lutfen en kisa zamanda bana yardimci olun. butun sinirlerimi bozdu bu telefon. ya kiricam ya da olucak. onceden teshekkurler.

 10. selam ben s3 me lelipop romu attım ve ime atılı oldugu için sinyal gitti internette buldugum karnel ve modem yukledim bu seferde telefon açılmadı napmam lazım s3 un stock rom dan kurtulmak istiyorum yardım ederseniz çok sevinirim

 11. Merhaba kardeşim.
  Ben de Galaxy S5 kullanıyorum ve daha önce Odin ile root işlemini yaptım. 5 ay kadar sonra kies üzerinden güncelleme yaptım ve Supersu devre dışı kaldı. Ben root hiçbir şekilde geri döndürülemez diye biliyordum ama öyle değilmiş galiba 🙂
  Şimdi benım telefonu tekrar rootlamam mı gerekir yoksa başka yardımcı programlarla rootu aktif edebilir miyim. Son olarakta tekrar rootlanırsa güncelleme ile değişen özellikler değişir mı. Şimdiden teşekkürler

 12. Salam məndə telefon SM-G800H. Telefonu rootlamağa çalışanda teledon downloading mode -da qaldı və Could not do normal boot deyir. hər dəfə eyni ekran açılır. nə edə bilərəm ?

 13. Merhaba . yaziniz icin tesekkurler bir cok sey oyrendim fakat telefonuma uygulyamiyorum. telefon modelim Samsung Galaxy S4 mini GT-I9192. ekran acildiginda Set warranty bit : Kernel yaziyor orda kaliyor. Anladigm kadar stock rom yuklemem lazim fakat telefon modelime uygun orjinalin bulamadim siteler sinir bozucu ordan ora gecisler yapiyor yardim edermisinz dogru yoldamiyim???

  • Kusura bakmayın, uzun süredir üniversite yoğunluğundaydım.

   Samsung için sammobile.com sitesinden stock rom ları indirebilirsiniz fakat takılmasının nedeni “Set warranty bit : Kernel ” yazısı değildir, o sadece telefonun rootlandığına dair bir uyarıdır, samsung’un telefona eklediği küçük bir donanımın ürünüdür o yazı. Stock Rom’a geçmek açılmama problemini çözebilir.

 14. Selamlar benim cihazim samsung galaxy tab 2 10.1 p5110
  Bundan 1ay kadar önce ekrana surekli gelen maalesef … durduruldu mesaji almaya başladım. iş yapayim derken sistem dosyası sildim. Tablette ayarlar menüsü yada uygulama sayfası falan kalmadı. Su anda yapmam gereken işlem nedir? Servise götürmek dışında tabii. Yanıt için şimdiden teşekkür eder başarılar dilerim.

  • Kusura bakmayın cevap veremedim, uzun süredir üniversite yoğunluğundaydım.

   Şu an, sammobile.com sitesinden cihazınızın stock romunu indirip cihazınıza ODIN ile kurabilirsiniz.

   • Metehan bey benim asıl derdim ne yağan yağmurda ne bomboş sokaklarda. dizüstü, tableti usb den görmüyor tanıtamıyorum. ayrıca onca yoğunlukta zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim. kusur ne demek

   • eveet işte dediğim gibi tablete erişimim olmadığı için cihazın ne tür bir modda olduğunu bilemiyorum ki. yalnız aynen dediğiniz gibi sadece şarj edilebiliyor dizüstünden. farklı kabloya gelince ben değil ama semtimizdeki mütevazi bir bilgisayar tamircisi bir kaç kabloyla deneyip bağlayamadığını söylemişti. ancak onun da orijinal data kablosu kullanıp kullanmadığını bilemiyorum elbette. anladığım kadarıyla tam da dediğiniz gibi benim yolum paramparça istikametinde. ilginize çok teşekkürler gerçekten.

 15. arkadaslar acıl bır durum var mega 6.3 boot ekranı acılmıyor ezbere rom yuklemek ıstedım ama sonuna geldıgı anda odın de faıld hatası verım cıkıyor yardımcı olabılıcek varmı acaba
  eger yardım edebılıcek varsa lutfen ulassın ıyı gunler

 16. Hocam Elimde Samsung Tab 3 lite modeli var. Download mode’a hiçbir şekilde gelmiyor. Güç tuşuna basıyorum 10 saniye falan sonra bırakıyorum elimi çektikten sonra Samsung yazısı çıkıyor ama hemen gidiyor. Sarjı da yok iyice kaldım ortada. Sarj’a takıyorum tepki vermiyor. İyice kaldım orada anlayacağın. Usb takıyorum algılamıyor driver yüklü olduğu halde.

 17. Aşağıdaki sorunun cevabı verebilen cıkmadı, Bakalım siz farklı bir yol söyleyecebilecek misiniz?
  Sizi denemek için değil sorunu halen çözemediğim için soruyorum
  TWRP son sürüm 2.8 kullanıyorum – S4 9500
  1 yıl önce custom rom kurdum ve Twrp ile SD karta full yedek aldım.
  Sonra, full yedek dosyasını SD kart içinde farklı bir yere taşıdım. Kök dizine ve köke yakın bir klasöre.
  10 gündür face ve işcep çalışmayınca yedeği geri yüklemek istedim
  TWRP rec moduna geçtim,
  Restore seçtim ama back dosyasını görmedi,
  yedek dosyası, Kartın içinde ama ben rec modunda göremiyorum ve restore modunda baska klasöre geçemiyorum.

  Bu sorunu nasıl hallederiz?
  Yani PC deki gibi dosyaya gözat diye bir tuş yok
  Veya ben yedek dosyasını harici diskte de saklayabilirdim.

  • full yedek dosyasını root erişim olan dosya yöneticisi programlarla geri yerine taşıdınız mı? Aynı zamanda TWRP uyumlu recovery programları ile cihaz üzerinde de yapabilirsiniz bu işlemi.

 18. mehaba abi benim huawei g610 u30 telefonum var ben telefona rom kurarken cwm romu kurmadan diğer romu atmaya çalıştım ve telefon çöktü huawei logosunda takılıp kalıyo servise yolladık onlarda yüksek bir fiyat verince yaptırmadık. Telefona ne yapmam lazım. şimdiden teşekkürler. birde cyanogenmod dışında sammobileden indirilen başka bir rom kullanabilirmiyim

 19. Merhaba Metehan
  Htc desire 500 kullanıcısıym, bootunlocker ve rootu başarılı bir şekilde yaptım cw modda ne rom ne kernel ne de firmware yükleyebiliyorum, lütfen yardımcı olur musun

 20. merhaba üstad, samsung s3 e root attım CyanogenMod yükledim. telden banka uygulamaları ve kurumsal mail de kullanıyorum. iki sorum var,
  1- banka uygulamalarına girdiğimiz şifre vs bilgi çalınabilir mi? hacklenebilir mi? telefonu fabrika ayarlarına geri alsam bu konularda sorun yaşar mıyım?
  2- kurumsal mailim daha önce yüklü idi, şimdi hiç açılmıyor,ayrıca internet explorer da açılmıyor? nasıl giderebilirim?
  teşekkürler.

  • Cihaza root attıysanız Cyanogen kurarken, bu bir güvenlik açığı oluşturmaktadır ve kullanışınıza bağlı olarak hem oluşturur hem oluşturmaz dyebilirim. Fabrika ayarlarına dönmektense ODIN ile Sammobile.com’dan cihazın orjnal ROM’unu bulabilir ve formatlayabilirsiniz, ama dediğim gibi güvenli kullanıyorsanız gereksizdir.
   2- Ayarlar-hesaplardan hesap ekle deyip Exchange Server hesabını seçiniz. Internet Explorer dediğiniz Google Chrome mu?

 21. galaxy s2 gt ı9100 6.0 rom yukledım cynagen mavı suratta takılı kaldı recorevry modunada alınmıyor ?

 22. Hocam merhaba benim sorunum garip biraz Galaxy S5 SM-900FQ 6.0.1 kullanıyorum. Root atarken SM-900F olani attim atarken bit werrently:recovery dedi sonra root attı açılırken de bir werrently : kernel diyip açılıyor rootlu telefon fakat öyle hata var ne yapabilirim? Rootlu olması lazim stocka dönmek istemiyorum. Kendi dosyami atinca yani SM-900FQ dosyami bit werrently : recovery de kalıyor sorun nedir yardimci olursaniz sevinirim

  • bit warranty samsung larin custom rom, recovery veya kernel atildiginda cikan uyaridir. Bu uyar cihazinizin sadece garanti disi kaldigini gosterir ve samsung s4 ve uzerinde bildigim kadariyla geri alma bulunmamaktadir.

 23. benim s3mini’me rom yükledim ve rom yüklendi.Ama
  rom da hiç bisey yapamiyordun internete girmiyordu,
  bluetooth la apk gönderemiyordun, recoveryi silmisti
  bende bilgisayardan tekrar haline getirmeye calistim
  ama telefonu pc tanimiyordu.telefona format attim bu
  sefer telefon hic acilmadi sadece dowland modu aciliyo ama pc tanimiyo (pc’ye samsung usb driver yukledim
  denedim samsung kies i de denedim olmadi) YARDIM
  EDIN LUTFEN!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s