Microsoft DreamSpark Nedir?

Microsoft düzenlediği; Microsoft Student Partner, ImagineCup, Microsoft Açık Akademi, DreamSpark gibi etkinlik ve organizasyonlar ile öğrencilere ücretsiz destek vermektedir. DreamSpark da Microsoft’un bütün üniversite öğrencilerine ücretsiz sunduğu programlardan biridir. Bu program Microsoft’un bazı ürünlerini, bazı eğitimleri ve Windows Store için 1 yıllık geliştirici lisansı  içerir. Üyelik için https://www.dreamspark.com/ adresinden ücretsiz kayıt olabilir veya etkinlikler sırasında dağıtılan DreamSpark kartlarını kullanabilirsiniz.

 DreamSpark Premium ise, Microsoft’un Bilgisayar Bilimleri Bölümlerine yönelik paralı bir programıdır. DreamSpark Standard’tan farklı olarak DreamSpark Premium  işletim sistemlerini ve daha fazla program içerir. DreamSpark Premium, Türkiye’de başvuran Bilgisayar Bilimleri bölümlerine 1 yıllık ücretsiz lisanslanmaktadır. Üniversitesinde DreamSpark Premium bulunan Bilgisayar Bilimleri öğrencileri bu imkandan yararlanmak için bölümünde ilgili kişiyi bulup, kendilerine hesap açtırmaları gerekmektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi, DreamSpark Premium üyesidir. Premium üyelik sayesinde bizler, yani Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri, Microsoft’un neredeyse bütün programlarını ücretsiz temin edebiliyoruz. Üyelik bilgilerinizi, Arş. Grv. Hamza Osman İlhan‘dan alabilirsiniz.

Ücretsiz olarak temin edebildiğimiz bütün programların listesi aşağıdadır. DreamSpark ile ilgili herhangi sormak istediğiniz bir şey olursa bana veya diğer MSP arkadaşlarıma ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s