Android – Her Telefona Lazım Uygulamalar

Bu sıralar android kullanıcıları tarafından bana sıklıkla sorulan bir soru. “Telefonunda hangi uygulamalar var?” veya “Hangi uygulamalar kullanışlı?”

Telefonumda ihtiyacım olan bütün uygulamalar var ama olmazsa olmaz denebilecek kadar yararlı uygulamalar da var. Duyduğum bir müziği bulduğum, E Book dosyalarını okuyabildiğim, trafikten kaçabildiğim, teknolojiyi takip ettiğim uygulamalar ve daha fazlası, Bu uygulamaları size tanıtmaya ve ne işe yaradıklarını anlatmaya başlayalım.

Bütün linkler “Play Store” üzerindendir.

Adobe Reader

PDF uzantılı dosyalarınızı açmaya yarayan bir uygulama. Hızlı ve pratiktir. Hangi dosyada en son nerede kaldığınızı hatırlayan bir uygulama.  Altını çizme veya fosforlu kalem gibi çeşitli vurgulama efektlerine sahip. Telefonunuzu saniyeler içinde tarayarak PDF dosyalarını listeler.

Link: Adobe Reader (Free)

Appy Geek

Siz de benim gibi teknoloji ile yakından ilgileniyorsanız bu uygulama tam aradığınız araç. Teknoloji sitelerindeki ve bloglarındaki teknoloji haberlere ve makalelere tek bir uygulama ile ulaşabilirsiniz. Başlangıç ekranınızı istediğiniz gibi özelleştirebilme imkanı sunuyor ve üyelik sistemiyle kayıt olursanız, telefonunuza format atıp tekrar uygulamada üyeliğinizi açınca başlangıç ekranınız eskisi gibi olacaktır.

Link: Appy Geek (Free)

Başar Trafik

Şehir için seyahat edenler için bir yardımcı niteliğinde bir uygulama olan Başar Trafik, IBB Trafik’ten farklı olarak 300 binden fazla arabada bulunan özel vericiler sayesinde daha geniş ve güvenilir bir trafik bilgisi sunmaktadır. Ayrıca sadece İstanbul veya Ankara için değil Türkiye içindeki bütün illerde trafik bilgisi kullanılabilirdir.  Uygulamaya bir rota çizdirebilirsiniz hatta bu rotaya trafik bilgisini dahil ederek trafiğe takılmadan istediğiniz yere varabilirsiniz.

Link: Başar Trafik (Free)

Bulut Uygulamaları

Telefonunuzda fazla veri tutmak istemiyorsanız veya telefonunuzdaki verilere her yerden ulaşmak istiyorsanız bulut uygulamalarından birini kullanabilirsiniz. Dosyalarınızı Microsoft Hesabınızda(SkyDrive) veya Google Hesabınızda (Google Drive) veya herhangi bir hesabınızla üye olduğunuz bulut hesaplarınızda tutabilirsiniz.

Link: SkyDrive (Free)

Link: Google Drive (Free)

Link: Dropbox (Free)

Link: Yandex.Disk (Free)

Link: SugarSync (Free)

Chrome

Android cihazlardaki tartışmasız internet tarayıcı uygulaması. Gelişmiş senkronizasyon özelliği ile masaüstünüzde internet geçmişiniz ve sık kullanılan linkleriniz android cihazınızdan da erişilebilir. Hatta senkronizasyon ile oyun oynamanız bile mümkün. Oyunu oynamak için World Wide Maze, , oyunla ilgili bilgi için CHIP .

Link: Chrome (Free)

ES File Explorer File Manager

Android kullanıcıları için en iyi dosya yöneticisi. Özellikle Custom Rom kullanan kullanıcılar için birebir. Sadece cihaz üzerindeki dosyalara değil, Lan, Bluetooth veya FTP üzerideki dosyalarınıza da bağlanabilir, onları yönetebilirsiniz.

Link: ES File Explorer File Manager (Free)

Flashlight HD LED

Telefonda olmazsa olmaz bir uygulama daha el feneri uygulamaları. Karanlıkta kaldığınız an sarılacağınız bir uygulama.

Link: Flashlight HD LED (Free)

Google Keep

Hızlı bir biçimde not almak için biçilmiş kaftan. Notlarınızı Google Drive hesabınızda tutar, istediğiniz her yerden notlarınıza ulaşabilirsiniz. Uygulaması hızlı ve arayüzü basittir. Sesli not tutma, resimli not tutma gibi özellikleri barındırır.

Link: Google Keep

Istanbul Ulaşım

İstanbul için bütün ulaşım araçlarının saatlerini barındıran, kullanışlı bir uygulama. Otobüs, vapur, motor, tramvay…

Link: İstanbul Ulaşım (Free)

Kies Air

Telefonunuzun içindekilere erişmek istiyorsunuz ama kablosu yanında değil ve bluetooth hızından memnun değilsiniz. Bir yol daha var. Internet Tarayıcısı üzerinden ulaşabilirsiniz. Kies Air ile bunu yapabilirsiniz. Ufak bir eşleşme ile aynı wifi ağına bağlı Android telefonunuza bilgisayarınızdan erişebilirsiniz.

Link: Kies Air (Free)

Kingsoft Office

Bilgisayarınızda hazırladığınız metin dosyalarınızı telefonunuzda yazmaya devam edebilirsiniz. Bu programı diğerlerinden ayıran dosya düzenleme için sizden para talep etmemesi. Arayüzü kullanışlı ve basit. Sıfırdan yazmaya başladığınız bir dosyayı .docx biçiminde bile kaydedebilirsiniz.

Link: Kingsoft Office (Free)

MX Player

Telefonunuzda veya tabletinizde film izlemek için birebir. Altyazı desteği ve altyazı ekleme menüsü ile işlevselliğine işlevsellik katan uygulama video boyutunu ayarlama gibi ekstra özellikler de barındırıyor.

Link: MX Player (Free)

Outlook.com

Microsoft hesabınızdaki maillerinize erişmek için tek uygulama yeterli. Outlook.com tasarımı ile diğer mail uygulamalarını geride bırakırken kişilerinizi ve takviminizi senkronize etmek için biçilmiş kaftan.

Link: Outlook.com (Free)

Root Browser

Android telefonunuza veya tabletinize root attıysanız erişmeniz gereken bir yer de sistemin root dizinidir. Bu dizine erişmek için Root Browser vazgeçilmeziniz olacak. Arayüzü basit ve kullanımı kolaydır.

Link: Root Browser  (Free)

Skype

Bilgisayarda kullandığınız uygulamayı telefonda kullanmayı devam edin. Mobil şebeke üzerinden Edge hızında bile konuşmaya devam edebileceğiniz Skype, ayrıca rehberinizi tarayarak arkadaşlarınızı bulmanıza yardımcı olur.

Link: Skype (Free)

SoundHound

Bir kafeye oturdunuz, bir müzik dinliyorsunuz ve müziğin adının ne olduğunu merak ettiniz. SoundHound tam da bu iş için var. Müziği kısa bir süre bile dinlemeyle bulabilen SoundHound’un diğer uygulamalardan farkı arkaplanda beklememesi.

Link: SoundHound (Free)

Zedge

Sürekli aynı duvar kağıdını görmekten sıkılıyorsanız veya farklı duvar kağıtları arıyorsanız bu uygulama size göre. Duvar kağıtlar dışında mesaj tonları arama tonları da indirebilirsiniz.

Link: Zedge (Free)

Android – Her Telefona Lazım Uygulamalar” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s